כך תבחרו בית השקעות שידאג לכסף שלכם

בואו ללמוד מהטובים ביותר את המערכת המתקדמת ביותר לסחר און ליין

ענף הנדל”ן בירידה, הריבית ההולכת ודואה בבנק ישראל נוגסת במשכנתא אך אינה מיטיבה כלל ועיקר עם תכנית החיסכון בבנק, והמדד המשתולל שוחק את הכסף שלכם ובכל יום הופך אותו לשווה קצת פחות. ניכר כי השחקן האחרון שנותר על המגרש הפיננסי הוא שוק ההון, שבתכנון אסטרטגיית השקעה נכונה עשוי להביא לתשואות מרשימות, גם בסביבת ריבית גבוהה ומשבר כלכלי.

מהו שוק ההון

שוק ההון הוא למעשה זירת מסחר  מנוהלת ומפוקחת, היוצרת סביבת השקעות שמאפשרת למשקיעים להביע אמון באמצעות השקעת כסף, בשווקים, בטכנולוגיות ובפעילויות של חברות מקומיות ובינלאומיות, ולקטוף את פירות הצלחתם של אלו, ביחס להיקף ההשקעה. שוק ההון מציע מגוון מוצרי השקעה, סולידיים ובטוחים לצד ברי סיכון, דוגמת: מניות וניירות ערך, אגרות חוב ממשלתיות, אגרות חוב קונצרניות, מטבע חוץ, מטבעות וירטואליים-קריפטו, אופציות, קרנות ואחרים.

איך נכנסים לשוק ההון?

כניסה ראשונית והתנהלות בשוק ההון מצריכות ידע, היכרות עם מוצרי ההשקעה השונים, יכולת ניתוח של משתנים והשפעות חיצוניות ככלי לקבלת החלטות ולניהול ההשקעות,  אסטרטגיית השקעות שמביאה בחשבון את כוח ההשקעה וייעוד ההון האישי ומנתבת אותו בין רמות הסיכון ופוטנציאל התשואה. בעבור מי שחסר את הידע האמור ו/או אינו בעל הפניות הנדרשת לעדכנות ולניהול מסחר בשוק ההון בזמן אמת- עומדים בתי ההשקעות המעמידים לרשות כל משקיע מנהל השקעות מקצועי המביא ידע, ניסיון, עדכנות, כלים דיגיטליים מתקדמים ויתרונות נוספים.

איך בוחרים בית השקעות

בבחירת בית השקעות עבור ניהול תיקי השקעה יש לתת את הדעת על מספר פרמטרים חשובים:

ביצועים ותשואות- ענף ההשקעות בישראל מצוי תחת פיקוח מחמיר אשר מחייב כל בית השקעות בפרסום הנתונים הנוגעים לאפיקי ההשקעה ולביצועים של כלל ההשקעות שנוהלו על ידו (תוך שמירה על פרטיות הלקוחות ודיסקרטיות מוחלטת בכל הנוגע לזהות המשקיעים), מה שמאפשר בחירה המתבססת על הצלחות מוכחות בשוק ההון. חשוב לזכור כי הנתונים משקפים ממוצעים רבעוניים ושנתיים, ותשואות באשר הן, אינן משקפות את תוצאותיה של כל השקעה וכל תיק באופן פרטני.

מדיניות השקעה- בתי ההשקעות השונים מביאים מדיניות השקעות, סגנון ואסטרטגיה, כאשר אלה נוגעים הן ברמות הסיכון בו בוחרת החברה לנקוט בבחירת מוצרי השקעה, והן בנוגע לשווקים ולענפים בהם היא נותנת אמון, דוגמת: נדל”ן, טכנולוגיה והייטק, טכנולוגיות רפואיות, חקלאות וכדומה. חשוב להכיר את מדיניות ההשקעה של בית ההשקעות המיועד, ולבחור בכזה המציג מדיניות התואמת את השקפת הלקוח ומטרותיו.

שקיפות הנגשת מידע- העברת הסמכות לניהול הכסף לגורם חיצוני אין משמעותה ניתוק של המשקיע מן ההתנהלות ומאופן קבלת ההחלטות. ניהול תיקי השקעה דורש את אמון הלקוח וקבלת האסמכתא להתנהלות מטעמו, אולם בית השקעות מקצועי הפועל בראיית לקוח יביא בחשבון לצד ניהול מקצועי גם מתן ביטחון ללקוח, באמצעות מערך שח שקיפות, חשיפה למידע והנגשת הנעשה בכל עת. בתי השקעות מקצועיים ומובילים מפעילים כיום אפליקציות ואתרים המאפשרים כניסה לאזור אישי והנגשת המידע בצורה מלאה, כמו גם יועצי השקעות הפועלים בתקשורת מלאה עם הלקוח.

דמי ניהול- דמי הניהול משקפים את שכרו של מנהל ההשקעות/בית ההשקעות בגין עבודתם, ואלה נקבעים באמצעות גביית אחוז קבוע משווי תיק ההשקעות. דמי הניהול אינם קבועים בחוק, משתנים בין בית השקעות אחד לאחר ובין לקוחות שונים בהתאם לשווי תיק ההשקעות. דמי הניהול ניתנים למיקוח ומהווים שיקול בעבור המשקיע בבחירה של בית השקעות.

חשוב לדעת: התנהלות בשוק ההון בעיקרה מאפשרת את נזילות ההון וביצוע שינויים בכל עת, בין אם בנוגע לתמהיל ההשקעה ולאפיקי ההשקעה ובין אם לגורמי הניהול ובתי ההשקעות. גם לאחר בחירת בית השקעות, חשוב לבצע מעקב אחר ביצועי התיק ואופן ההתנהלות, ולקבל החלטה מחדש בכל יום, ללא מחויבות וללא קנסות ועלויות נלוות.

עוד באותו נושא

דירות למכירה בתל אביב

תל אביב, הלב השוקק של ישראל, היא יעד חלומי עבור רבים המחפשים את ביתם המושלם, עם חיי העיר התוססים, חופי

חכמת ההמונים באתר תיקים

חכמת ההמונים נלקחה ונלקטה מדף הפייסבוק הפופולארי “ציפור פיננסית”. השאלות והבקשות שעלו נבחרו בקפידה ויחד עם חלק מהתשובות שהתקבלו –

להשארת פרטים

דילוג לתוכן