מסחר עצמאי בבורסה הכיצד? מדריך 101
בורסה השקעות - טיפים וכלים

מסחר עצמאי בבורסה הכיצד? מדריך 101

מסחר עצמאי בבורסה בפך לטרנד גדול בשנים האחרונות, במיוחד בשנת הקורונה בה קרו 2 דברים במקביל – הן התפתחות הטכנולוגיה והרבה יותר אפשרויות לסחור בדמות תוכנות ואפליקציות, אפילו מכף היד. והן ההתמקדות באינטרנט בשנים האחרונות במיוחד בתקופת הסגרים.

מסחר עצמאי בבורסה מביא עימו הרבה סיכוי אל מול הרבה סיכונים בתקופה זו. ולכן בואו נכיר קצת את השחקנים בשוק.

ראשית יש לפתוח חשבון סחר

בעולם בו אנו נמצאים כיום ניתן לפתוח חשבון סחר עצמאי דרך אלפי גורמים, אמנם הרגולציה בישראל קצת יותר נוקשה, אך עדיין הטכנולוגיה מאפשרת לנו מגוון אפשרויות רחב יותר.

הרפתקאות שוק ההון

אז אחרי שפתח חשבון. ברכות! אתה יכול כעת להשקיע את כספך ולהניב עליו תשואות! משם אתה יכול לפנות למספר רחב של נתיבים. אבל הכי חשוב – קודם כל תקרא מידע! ומידע משני הצדדים הן המוכרים והן הקונים, קראו מידע על ההודעות לבורסה של החברות שבהן אתם הולכים לסחור, קראו מידע ברשתות החברתיות על המשקיעים שעומדים להשקיע, השוו ודעו מה אמיתי ומה נועד "להקפיץ" ערך של מניה כלשהי.

זהו דבר שנתון לידיכם ולידיכם בלבד, אלא אם כן אתם נעזרים באנליסטים ומנהלי תיקים צמודים, מה שנקרא "שועלי קרבות", שכבר מבינים בנוא ויוכלו לתת לכם אנליזה מסויימת לגבי היתכנות מסויימת של מניה כזו או אחרת.

ועוד טיפ קטן: ניתן אף לפתוח חשבונות של "תיקי השקעות וירטואלים" (פשוט כתבו בגוגל את המונח), והתחילו לסחור בתיקי השקעות, כאשר ההשקעה היא לא באמת כספית, אלא "מה היה קורה אם?…" היית משקיע במניות כאלו ואחרות. והתחילו לתרגל קצת מסחר מהו. רצוי לערוך אימונים לפני שנכנסים לשדה הקרב 🙂

Related posts

מה צריך לבדוק בפתיחת חשבון השקעות בחו"ל

לחסוך כסף ולהרגיש כמו מיליונרים

קצת על כלכלת שבדיה

כתיבת תגובה

Login

X

Register

דילוג לתוכן