השקעות - טיפים וכלים כללי

ניהול תיקי השקעות – חידת דמי הניהול

כל מי שמשקיע את כספו בחברה גדולה ורצינית לניהול תיקי השקעות מתעצבן לפעמים לגלות את העמלות הגבוהות שנלקחו מחשבון החיסכון שלו. אנו משלמים לחברות לניהול תיקי השקעות עמלה על "שמירת הכסף" (באמת תודה רבה…), אנחנו משלמים עמלת קניה ועמלת מכירה ואפילו עמלה על התשואה שחברת ההשקעות הצליחה להשיג עבורנו…

באמת מקומם… אבל אם נסתכל רגע לעומק הנושא נגלה שלכל חברה לניהול תיקי השקעות יש הוצאות גבוהות ולא אחת חברות מצליחות שהשיגו תשואות גבוהות עבור הלקוחות שלהם מצאו עצמן בקשיים כלכלים, בשל גבייה של פחות מדיי עמלות.

אז לאן באמת הולך הכסף? חלק מהתשובה בכתבה הבאה…

משכורות

כל אחד ואחד מאיתנו היה רוצי שטובי המוחות ינהלו עבורו את הכסף ומה לעשות, מומחים לא עובדים בלי תשלום, רצוי גבוה, רצוי עם רכב צמוד…  המשכורות של האנשים שמנהלים עבורנו את תיקי ההשקעות שלנו עולים לנו לא מעט, למעשה, חלק הארי של העמלות שאנו משלמים מגיע לכיסהם התפוחים של הבחורים והבחורות המוכשרים הללו.

שיווק ופרסום

כל בית השקעות שואף להגדיל את רווחיו ואת היקף הנכסים שהוא מנהל ולצורך כך הוא זקוק ללקוחות חדשים אבל עלות המשיכה של הלקוחות היא גבוהה למדיי. כיום, על מנת למשוך לקוחות בתי ההשקעות חייבים להשתמש בכל הכלים שיש בידיהם, גם אם זה אומר שצריך לשלם לערוץ שתים חמישים אלף דולר לפרסומת של עשרים שניות וגם אם זה אומר שצריך לשלוח את אחד העובדים במחלקת השיווק לקורס קידום אתרים או לשלם לחברה מקצועית בתחום…

אנליסטים

בסופו של דבר, אנחנו משלמים את כספנו לחברה לניהול תיקי השקעות ולא מנהלים אותו בעצמנו בגלל שכל חברה רצינית לניהול תיקי השקעות מעסיקה אנליסטים. אנשים שמכירים היטב את השוק ובודקים היטב כל חברה לפני שהם ממליצים לרכוש מניות שלה. בעידן גלובלי שבו תיק ההשקעות מפוזר בכל רחבי העולם נדרשת מקצועיות מיוחדת. בשביל לקנות מניה של פיאט, לצורך הדוגמא, אנליסט צריך לטוס לרומא, לשלם על מלון ועל השכרת רכב באיטליה, לחזור לארץ ולהכין דו"ח מקיף שבסופו המלצה מחייבת. בזכות הבדיקה הקפדנית יתכן שתיק ההשקעות שלכם יתפח בעוד כמה וכמה אחוזים אבל חשוב מאוד שתזכרו שלבדיקות המקיפות יש מחיר, והוא ממש לא זול.

Related posts

תעשיית קרנות הנאמנות מעלה הילוך- גיוסים של כ-2.3 מיליארד ₪ ביולי

מניית סלקום מגיבה לרשתות החברתיות

תיקי השקעות אינפו

מהי קופת גמל ומהן הטבות המס בהפקדת כספים לקופה זו?

תגובה אחת

וילונות ספטמבר 26, 2010 at 9:51 pm

ממליץ בחום לנהל לבד את תיק ההשקעות ולא לתת לבעלי עניין לקחת את הכסף ולגבות דמי ניהול.
אם תלמדו את הבסיס, זה יספיק כדי להשקיע כמו יועצי ההשקעות ומנהלי התיקים.

השב

כתיבת תגובה

Login

X

Register

דילוג לתוכן