השקעות - טיפים וכלים כללי

נקודות בבחירת בית השקעות

אם אתם מחפשים בימים אלו באיזה בית השקעות לבחור, חשב מאוד לברר כמה שיותר מידע על התחום ועל האפשרויות העומדות בפניכם. בחירה מסוג זה הינה קריטית לעתידכם ולהצלחת ההשקעה שאתם עומדים לבצע. אנשים רבים חוו תחושת סיפוק גדולה בעקבות השקעה ואחרים, לעומת זאת, חוו אכזבה ותסכול רב.

מסיבה זו נציג בפניכם כעת כמה עובדות בסיסיות בנושא של בית השקעות וכן נסביר מעט, במילים פשוטות ובהירות על נושא של תיק השקעות. כל זאת בתקווה שמתוך ידע זה תוכלו לבצע את בחירתכם בצורה שקולה ואחראית כמה שיותר, מתוך הבנה מהן היתרונות והחסרונות בתחומים השונים בעולם ההשקעות.

ראשית, מהו תיק השקעות?

תיק השקעות הינו בעצם תיק כלכלי אשר מהווה שילוב של נכסים שונים אשר נמצאים בידי חברות כלכליות, מוסדות וגם אנשים פרטיים. הנכסים שניתן להחזיק בהם בתיק השקעות הינם שונים ומגוונים. הם יכולים להיות תעודות שונות, מניות, קווי ייצור, אופציות, אגרות חוב ובעצם כל מוצר או השקעה שייתכן ויישמרו על ערכם הכלכלי.

מנהל של תיק השקעות בעצם מחליט עבור הלקוח אילו נכסים כדאי ללקוח לקנות, באיזה אופן ובאיזו כמות. התיק בעצם מאפשר הורדה מהסיכון שלוקח הלקוח באחזקת הנכסים בגלל שהוא מחזיק במספר רב יותר של נכסים. חשוב לציין שקבלת ההחלטה לגבי הנכסים נעשית בעזרת מדדי ביצוע שונים כמו התשואה הרצויה ורמת הסיכון שלה, המאפשרים הערכה אובייקטיבית ומדויקת כמה שיותר.

אם כך, מה תפקידם של בתי השקעות?

בתי השקעות הם בעצם מוסדות מאורגנים העוסקים בהשקעה של כספי לקוחות בשוק ההון. עסקים אלו בעצם מנהלים את תיקי ההשקעות הלקוח באופן שציינו זה עתה. דוגמא לבעלי התפקידים בחברות אלו היא יועצי השקעות, שהינם נציגי בית ההשקעות מול הלקוח, ומנהלי השקעות, אשר מבצעים את החלטות ההשקעה.

בתי השקעות מציעים שירותים מגוונים שכוללים בין היתר ניהול של תיקי ניירות ערך אשר הלקוח מעוניין בהן, ארגון וניהול של קרנות נאמנות, אחריות על קופות גמל וכן חיתום של ניירות ערך. כמו כן, בית השקעות מציע ייעוץ ותמיכה בלקוחות בנושאים של רכישות חדשות וכן של מיזוגים.

כיצד לבחור את המקום האידיאלי להשקיע בו את כספך

חשוב לציין כי הפיקוח על פעולות בתי השקעות בארץ ישראל נעשה על ידי רשות ניירות ערך וכן על ידי אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון אשר שייך למשרד האוצר. עם זאת, עדיין קיימים בתי השקעות מוצלחים יותר ומוצלחים פחות ולכן חשובה בחירה שקולה ומושכלת כאשר הנכם עומדים להפקיד את כספכם בהשקעות.

ראשית כל, מומלץ מאוד לוודא מי עומד מאחורי בית ההשקעות שבחרתם בו. לעיתים לאחר בירור שכזה אנו מגלים כי בעלי החברה ידועים לשמצה בתחום או להפך, בעלי המלצות חמות. שנית, כדאי לברר מהו נסיון יועץ ומנהל השקעות בשוק המדובר. ניסיון, כמו בכל תחום בחיים, יכול להוות גורם מפתח להצלחה או לכישלון. לבסוף, מומלץ לבדוק באינטרנט ובקרב עמיתים האם יש המלצות, מתוך ניסיון, על בית השקעות זה.

לסיכום, המלצות על בתי השקעות במדינת ישראל

כמו בכל מדינה בעולם כיום, קיימות המלצות רבות ביותר בפורומים עסקיים ואחרים באינטרנט. למרות הפרסומות הסמויות שנמצאות באתרים השונים, ניתן בכל זאת לזהות מתי מדובר בהמלצות אוטנטיות ששוות בדיקה מעמיקה יותר.

Related posts

המשולש: מנהל תיקים – לקוח – בנק: אופן ניהול תיקי השקעות. חלק ב'

ספוטאופשן תערוך כנס המבאר את נושא הרגולציה בתחום האופציות הבינאריות

סטנלי פישר מתערב – השקל נחלש

כתיבת תגובה

Login

X

Register

דילוג לתוכן