חיפוש

8 טיפים להשקעה טובות בתקופה של ירידות

בואו ללמוד מהטובים ביותר את המערכת המתקדמת ביותר לסחר און ליין

אפשרויות ההשקעה שלך חורגות הרבה מעבר למניות בלבד. הנה מה, למה, מתי ואיך לבחור את ההשקעות הטובות ביותר עבורך.
המונח “השקעה” עשוי להעלות תמונות של הבורסה התזזיתית של ניו יורק, או אולי אתה חושב שזה משהו שמיועד רק לאלה העשירים, המבוגרים או יותר בקריירה שלהם ממך. אבל זה לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת.
כאשר נעשה בצורה אחראית, השקעה היא דרך מצוינת להגדיל את הכסף שלך. וסוגים רבים של השקעות נגישים למעשה לכל אחד ללא קשר לגיל, הכנסה או קריירה. עם זאת, גורמים כאלה ישפיעו על ההשקעות הטובות ביותר עבורך ברגע המסוים הזה.
לדוגמה, למישהו הקרוב לפנסיה עם ביצית קן בריאה, סביר להניח שתהיה לו תוכנית השקעה שונה מאוד מאשר למישהו שזה עתה התחיל את הקריירה שלו ללא חסכונות. אף אחד מהאנשים האלה לא צריך להימנע מהשקעה; הם פשוט צריכים לבחור את ההשקעות הטובות ביותר עבור הנסיבות האישיות שלהם.
האם 2022 זמן טוב להתחיל להשקיע?
כן, אם אתה מושקע לטווח ארוך, אומר המתכנן הפיננסי המוסמך אוסטין ליטבק, מנהל המחקר של O’Brien Wealth Partners בבוסטון.
“דברים מסוימים שקורים בשוק של היום הם ייחודיים להיסטוריה וזה לא יימשך לנצח. אם אתה משקיע לטווח ארוך, הפדרל ריזרב עדיין אמין וישלוט באינפלציה”, אומר ליטבק.
זה נורמלי לדאוג לגבי ההשקעות שלך, במיוחד בשנה שבה נרשמה ירידות משמעותיות הן בשוק המניות והן בשוק האג”ח. ולהיכנס להשקעה בזמן של תנודתיות כזו יכולה להרגיש מפחידה. עם זאת, נקיטת גישת השקעה המתאימה למצב הפיננסי ולאופק הזמן המסוים שלך – וכוללת את הקצאת הנכסים הנכונה עבורך – פירושה שלא תפספס שום התאוששות פוטנציאלית. השורה התחתונה: שפל לטווח קצר בשוקי המניות והאג”ח בגלל גורמים כמו אי שקט עולמי, מגיפה ואינפלציה, לא אמור למנוע ממך להשקיע לחלוטין, במיוחד אם אתה מגוונת על פני מגוון נכסים ויש לך תוכנית ארוכת טווח קיימת.
1. חשבונות חיסכון עם תשואה גבוהה
חשבונות חיסכון מקוונים וחשבונות ניהול מזומנים מספקים שיעורי תשואה גבוהים יותר ממה שתקבלו בחשבון חיסכון או עו”ש בנקאי מסורתי. חשבונות ניהול מזומנים הם כמו חשבונות חיסכון היברידיים: הם עשויים לשלם ריביות דומות לחשבונות חיסכון, אך בדרך כלל מוצעים על ידי חברות תיווך ועשויים להגיע עם כרטיסי חיוב או צ’קים. הטוב ביותר עבור: חשבונות חיסכון הם הטובים ביותר עבור חיסכון לטווח קצר או כסף שאתה צריך לגשת אליו רק מדי פעם – חשבו על קרן חירום או חופשה. עסקאות מחשבון חיסכון מוגבלות לשש בחודש. חשבונות ניהול מזומנים מציעים יותר גמישות ושיעורי ריבית דומים – או במקרים מסוימים גבוהים יותר. אם אתה חדש בחיסכון ובהשקעה, כלל אצבע טוב הוא לשמור על הוצאות מחיה בשווי של שלושה עד שישה חודשים בחשבון כזה לפני שתקצה יותר למוצרי ההשקעה הנמוכים ברשימה זו. היכן לפתוח חשבון חיסכון: בשל עלויות תקורה נמוכות יותר, בנקים מקוונים נוטים להציע תעריפים גבוהים יותר ממה שתקבלו בבנקים מסורתיים עם סניפים פיזיים. היכן לפתוח חשבון ניהול מזומנים: חברות השקעות ויועצי רובו כגון Betterment ו-SoFi מציעים תעריפים תחרותיים על חשבונות ניהול מזומנים.
2. קרנות שוק הכסף
קרנות נאמנות בשוק הכסף הן מוצר השקעה, שאין להתבלבל עם חשבונות שוק הכסף, שהם חשבונות פיקדונות בבנק הדומים לחשבונות חיסכון. כאשר אתה משקיע בקרן שוק כספים, הכסף שלך קונה אוסף של חוב ממשלתי, בנקאי או תאגידי איכותי, קצר מועד. הטוב ביותר עבור: כסף שאתה עשוי להזדקק בקרוב שאתה מוכן לחשוף לקצת יותר סיכון שוק. משקיעים משתמשים גם בקרנות שוק הכסף כדי להחזיק חלק מתיק ההשקעות שלהם בהשקעה בטוחה יותר ממניות, או כעט החזקה לכסף המיועד להשקעה עתידית. בעוד שקרנות שוק הכסף הן מבחינה טכנית השקעה, אל תצפו לתשואות גבוהות יותר (וסיכון גבוה יותר) של השקעות אחרות בדף זה. צמיחת קרנות שוק הכסף דומה יותר לתשואות של חשבונות חיסכון עם תשואה גבוהה. היכן ניתן לרכוש קרן נאמנות בשוק הכסף: ניתן לרכוש קרנות נאמנות בשוק הכספים ישירות מספק קרנות נאמנות או בנק, אך המבחר הרחב ביותר יהיה זמין בברוקראז’ מקוון (תצטרך לפתוח חשבון תיווך).
3. איגרות חוב ממשלתיות
איגרת חוב ממשלתית היא הלוואה ממך לגוף ממשלתי (כמו הממשל הפדרלי או העירוני) שמשלמת למשקיעים ריבית על ההלוואה לאורך פרק זמן מוגדר, בדרך כלל בין שנה ל-30 שנה. בגלל זרם תשלומים קבוע זה, אג”ח ידועות כנייר ערך עם הכנסה קבועה. אג”ח ממשלתיות הן למעשה השקעה נטולת סיכון, מכיוון שהן מגובות באמונה ובאשראי מלאים של ממשלת ארה”ב. החסרונות? בתמורה לבטיחות זו, לא תראה תשואה גבוהה עם אג”ח ממשלתיות כמו סוגים אחרים של השקעות. אם היה לך תיק של 100% אג”ח (בניגוד לתמהיל של מניות ואיגרות חוב), יהיה לך קשה יותר להגיע ליעדי הפרישה או לטווח ארוך. (למידע נוסף, עיין במסביר אגרות החוב שלנו.) הטוב ביותר עבור: משקיעים שמרנים שיעדיפו לראות פחות תנודתיות בתיק שלהם. “אג”ח מציעות נטל לתיק, בדרך כלל עולה כאשר המניות יורדות, מה שמאפשר למשקיעים עצבניים להישאר במסלול עם תוכנית ההשקעות שלהם, ולא למכור בפאניקה”, אומרת דליה פרננדס, מתכננת פיננסית מוסמכת ומייסדת פרננדז פיננסית. בלוס אלמיטוס, קליפורניה. ההכנסה הקבועה והתנודתיות הנמוכה יותר מאיגרות חוב הופכים אותן לשכיחות בקרב משקיעים המתקרבים או כבר נמצאים בפנסיה, מכיוון שלאנשים אלו אין אופק השקעה ארוך מספיק כדי להתמודד עם ירידות שוק בלתי צפויות או חמורות. היכן לקנות אג”ח ממשלתיות: ניתן לקנות אג”ח בודדות או קרנות אג”ח, המחזיקות במגוון אג”ח כדי לספק פיזור, מברוקר או ישירות מבנק ההשקעות המחתום או מממשלת ארה”ב. הפריימר שלנו כיצד להשקיע באג”ח יעזור לך לזהות אילו סוגים לקנות ואיפה.
4. איגרות חוב ארגוניות
אג”ח עסקיות פועלות באותו אופן כמו אג”ח ממשלתיות, רק שאתה נותן הלוואה לחברה, לא לממשלה. ככאלה, הלוואות אלו אינן מגובות על ידי הממשלה, מה שהופך אותן לאופציה מסוכנת יותר. ואם מדובר באג”ח עם תשואה גבוהה (המכונה לפעמים אג”ח זבל), אלה למעשה עלולות להיות מסוכנות יותר, ולגבות פרופיל סיכון/תשואה שדומה יותר למניות מאשר לאג”ח. הטוב ביותר עבור: משקיעים המחפשים נייר ערך עם הכנסה קבועה עם תשואות פוטנציאליות גבוהות יותר מאיגרות חוב ממשלתיות, ומוכנים לקחת על עצמם קצת יותר סיכון בתמורה. באג”ח קונצרניות, ככל שהסבירות שהחברה תצא מעסק גבוהה יותר, כך התשואה גבוהה יותר. לעומת זאת, לאג”ח שהונפקו על ידי חברות גדולות ויציבות בדרך כלל תהיה תשואה נמוכה יותר. זה תלוי במשקיע למצוא את מאזן הסיכון/תשואה שעובד עבורו. היכן לקנות אג”ח קונצרניות: בדומה לאג”ח ממשלתיות, ניתן לרכוש קרנות אג”ח קונצרניות או אג”ח בודדות באמצעות ברוקר השקעות.
5. קרנות נאמנות
קרן נאמנות אוספת מזומנים ממשקיעים לרכישת מניות, אג”ח או נכסים אחרים. קרנות נאמנות מציעות למשקיעים דרך זולה לגוון – לפזר את כספם על פני מספר השקעות – כדי להתגונן מפני הפסדים של כל השקעה בודדת. הטוב ביותר עבור: אם אתה חוסך לפנסיה או למטרה ארוכת טווח אחרת, קרנות נאמנות הן דרך נוחה לקבל חשיפה לתשואות ההשקעה המעולות של הבורסה מבלי שתצטרך לרכוש ולנהל תיק של מניות בודדות. חלק מהקרנות מגבילות את היקף ההשקעות שלהן לחברות שמתאימות לקריטריונים מסוימים, כמו חברות טכנולוגיה בתעשיית הביוטק או תאגידים שמחלקים דיבידנדים גבוהים. זה מאפשר לך להתמקד בנישות השקעה מסוימות. היכן ניתן לקנות קרנות נאמנות: קרנות נאמנות זמינות ישירות מהחברות המנהלות אותן, כמו גם דרך חברות ברוקראז’. כמעט כל ספקי קרנות הנאמנות שאנו בודקים מציעים קרנות נאמנות ללא עמלת עסקה (שמשמעותה ללא עמלות) וכן כלים שיעזרו לך לבחור קרנות. שים לב שקרנות נאמנות דורשות בדרך כלל השקעה ראשונית מינימלית של בין $500 לאלפי דולרים, אם כי חלק מהספקים יוותרו על המינימום אם תסכים להגדיר השקעות חודשיות אוטומטיות.
7. קרנות הנסחרות בבורסה
קרנות נסחרות בבורסה, או תעודות סל, הן כמו קרנות נאמנות בכך שהן מאגדות את כספי המשקיעים לרכישת אוסף של ניירות ערך, ומספקות השקעה מגוונת אחת. ההבדל הוא איך הם נמכרים: משקיעים קונים מניות של תעודות סל בדיוק כפי שהיו קונים מניות של מניה בודדת. הטוב ביותר עבור: כמו קרנות אינדקס וקרנות נאמנות, תעודות סל הן השקעה טובה אם יש לך אופק זמן ארוך. מעבר לכך, תעודות סל אידיאליות למשקיעים שאין להם מספיק כסף כדי לעמוד בדרישות ההשקעה המינימליות לקרן נאמנות מכיוון שמחיר מניית תעודות סל עשוי להיות נמוך ממינימום קרן נאמנות. היכן ניתן לקנות תעודות סל: לתעודות סל יש סמלי טיקר כמו מניות וזמינות דרך ברוקרים. (עיין בסיכום הברוקרים הטובים ביותר שלנו להשקעות בתעודות סל.) יועצי רובו משתמשים גם בתעודות סל כדי לבנות תיקי לקוחות.
8. מקרקעין
השקעות נדל”ן מסורתיות כרוכות בקניית נכס ומכירתו מאוחר יותר ברווח, או בעלות על נכס וגביית שכר דירה כצורה של הכנסה קבועה. אבל ישנן מספר דרכים אחרות, הרבה יותר מנותקות, להשקיע בנדל”ן. אחת הדרכים הנפוצות היא באמצעות קרנות השקעות בנדל”ן, או REITs. מדובר בחברות שמחזיקות בנכסים מניבים (תחשבו על קניונים, בתי מלון, משרדים וכו’) ומציעות תשלומי דיבידנד קבועים. גם פלטפורמות מימון המונים בנדל”ן, שלעתים קרובות מאגדות את כספי המשקיעים להשקעה בפרויקטים של נדל”ן, עלו בפופולריות בשנים האחרונות. הטוב ביותר עבור: משקיעים שכבר יש להם תיק השקעות בריא ומחפשים פיזור נוסף, או מוכנים לקחת יותר סיכון לתשואות גבוהות יותר. השקעות נדל”ן אינן נזילות ביותר, ולכן משקיעים לא צריכים להשקיע בהשקעה כסף שהם עשויים להזדקק לגישה מהירה. כיצד להשקיע בנדל”ן: ניתן לרכוש חלק מ-REIT בבורסה הציבורית באמצעות סוכן מניות מקוון, בעוד שאחרים זמינים רק בשווקים פרטיים. באופן דומה, חלק מפלטפורמות מימון המונים פתוחות למשקיעים מוסמכים בלבד, בעוד שאחרות אינן מציבות הגבלות על מי יכול להשקיע.

לסיכום : כיצד לבחור את ההשקעות הנכונות בשנת 2022

בניית עושר באמצעות ההשקעות המפורטות לעיל יכולה להתחיל בכל גיל ובכל רמת הכנסה. המפתח הוא לבחור את ההשקעות הנכונות עבורך בהתבסס על השיקולים הבאים: ציר הזמן שלך. כסף המיועד לצרכים בטווח הקרוב צריך להיות נגיש בקלות ובהשקעה בטוחה ויציבה. עבור יעדים ארוכי טווח, יש לך יותר מרחב פעולה להשקיע בנכסים תנודתיים יותר. סובלנות הסיכון שלך. ככל שתהיה מוכן לקחת יותר סיכון על ידי חשיפת הכסף שלך לתנודות קצרות הטווח של שוק המניות, כך התמורה הפוטנציאלית לטווח ארוך גבוהה יותר. פיזור כספך על פני סוגים שונים של השקעות יכול לעזור להחליק את תשואות ההשקעה שלך. כמה כסף יש לך. לחלק מההשקעות יש איזון מינימלי או דרישות השקעה ראשונית. אבל יש דרכים לעקיפת הבעיה וספקים שיכולים להכיל את רוב תקציבי ההשקעות אם אתה יודע איפה לחפש. כמה עזרה אתה צריך. משקיעי עשה זאת בעצמך יכולים לגשת לרבות מההשקעות המפורטות לעיל על ידי פתיחת חשבון ברוקראז’. אם אינך בטוח אילו השקעות הן הטובות ביותר למצבך, תוכל לשכור שירות אוטומטי בעלות נמוכה הנקראת רובו-יועץ כדי לבנות עבורך תיק השקעות בהתבסס על הקריטריונים לעיל. חלק מההשקעות לטווח קצר, כמו חשבונות חיסכון, ניתן לפתוח בבנק.

עוד באותו נושא

מחפשים אפיק השקעה נדלני כדאי באזור המרכז? כדאי לכם לשקול השקעה במגדלים בתל אביב. רוצים לדעת למה? קבל 4 סיבות

ציפור פיננסית לחשה לי

כמיטב המסורת, אנו מביאים בפניכם את המיטב מדפים כמו “ציפור פיננסית” ו”זיק לחופש הכלכלי”.. דפים מעולים עם מידע נהדר שאנחנו

להשארת פרטים

דילוג לתוכן