כללי

סטודנט משקיע

בניית תיק השקעות על ידי תלמידי קורס פסיכומטרי ותלמידי מכללות היא אפשרות של שילוב בין לימודים ועבודה. במקום ללכת ולעבוד במלצרות, אבטחה או כל עבודה אחרת המאפיינת עבודת סטודנטים (וכך גם התשלום) יכול התלמיד לפתוח תיק השקעות ולעבוד באופן עצמאי ולהרוויח יפה מאוד. לפני שמתחיל סטודנט בעבודה זו כדאי שיקרא מאמרים רבים ככל האפשר ויבין לקראת מה הוא צועד. אתר מקצועי בנושאי ניהול תיקי השקעות יקנה לקורא ערך מוסף רב. האתר יספק כלים בנושאי בורסה, השקעות, נדל"ן, מטבע חוץ, מיסים ועוד. לרוב יכללו אתרי מידע אלה הוראות לסטודנט כיצד לפתוח תיק השקעות ואיזה צעדים עליו לעשות לשם כך. מעבר לפתיחת תיק ההשקעות יוכל הסטודנט להתעמק בזמן בנייתו של תיק ההשקעות בנושאים מגוונים ולקבל ידע בסיסי ומקצועי בתחום המורכב.

איך פותחים תיק השקעות

תלמיד בקורס פסיכומטרי או תלמיד מכללות המעוניין בפתיחת תיק השקעות חייב לגשת אל בית השקעות ולפתוח תיק השקעות שינוהל דרך חשבון בנק המיועד אך ורק למטרת ההשקעות. התלמיד אינו יכול להשתמש בחשבון הבנק הפרטי שלו (עו"ש). לאחר הליך הרישום יחליט התלמיד מהו סכום ההשקעות הראשוני ממנו הוא מתחיל בדרכו החדשה העצמאית ויקבע את אפיקי ההשקעה שהוא מעוניין בהם. בכך למעשה הוא מחליט על מדיניות השקעה בתיק. התלמיד יכול לקבוע מדיניות השקעה סולידית לדוגמה.

הרכב תיק ההשקעות

תלמיד שאינו בעל ניסיון בתחום הפיננסי ייטיב לעשות עם ילווה את צעדיו הראשונים עם יועץ השקעות ויחד איתו יקבע את אפיקי ההשקעה השונים במניות ואגרות חוב. בחירת אפיקי ההשקעה יכולה להיעשות באופן עצמאי על ידי התלמיד או בעזרת יועץ. תלמיד מכללות הלומד לתואר בכלכלה וסיים קורס פסיכומטרי עם ציון גבוה יכול לקרוא חומר רב באינטרנט וללמוד על התחום לבד. כאשר הוא נמצא בזמן הלימודים הוא יכול להיכנס דרך הסלולרי שלו ולעקוב מקרוב אחר תיק ההשקעות. כיום יש אפליקציות רבות למכשירי סלולר מתקדמים כדוגמת אייפון ואנדרואיד המקשרים את התלמיד למאגרי המידה והבורסה וכך הוא יכול לשבת בהפסקה בזמן לימודיו ולעקוב או לפעול בקנייה ומכירה של מניות וכו'. תלמיד שבחר לשכור שירותי יועץ יכול להיות איתו בקשר ולהנחות אותו ברצונותיו.

איך בוחרים יועץ השקעות

מכללות רבות מציעות מסלולי לימוד בתחומי כלכלה וחשבונאות עבור צעירים שעברו בחינת פסיכומטרי בהצלחה ובציון מעבר המאפשר להם להירשם לחוג כלכלה. במסגרת לימודי ירכוש הסטודנט ידע רב וכלים לנהל תיקי השקעות. כל עוד אין ברשותו את הידע והכלים ועליו להיעזר ביועץ השקעות כדאי שהוא יבחר בית השקעות מקצועי בעל מוניטין ויציבות. בית השקעות מקצועי יאפשר שקיפות לסטודנט וכך הוא יוכל לראות בכל רגע נתון את מצב תיק ההשקעות שלו, איך כספו מנוהל, מה התשואות ונזילות הכסף המושקע.

Related posts

סקירת שוק שבועית לתאריך 10.10.2009

תיקי השקעות אינפו

שוק המט"ח ומאפייניו – חלק שני – השחקנים / גופים הפועלים בשוק המט"ח

לחסוך כסף ולהרגיש כמו מיליונרים

תגובה אחת

קוואנטום פברואר 6, 2012 at 5:05 pm

מה הסכום ההתחלתי שצריך כדי לפתוח תיק השקעות לדעתך ?

השב

כתיבת תגובה

Login

X

Register

דילוג לתוכן